بزرگ کردن یا افزایش طول آلت تناسلی مردان

کوتاهی آلت تناسلی مردان (میکروپنیس) به حالتی اطلاق می‌شود که در آن ساختار آلت طبیعی بوده اما طول آن کوتاه‌تر از حد طبیعی می‌باشد. به‌عبارت‌دیگر، آلت ازلحاظ آناتومی عادی است، اما به‌طور قابل‌توجهی کوچک‌تر از متوسط اندازه آلت تناسلی مرد بالغ است. (یعنی در حدود 7 سانتیمتر (3 اینچ) در حالت عادی و 5/12 سانتیمتر (5 اینچ) در حالت نعوظ). میکروفالوس نیز اصطلاحی است برای توصیف آلت تناسلی مردان و هنگامی استفاده می‌شود که آلت مردان هم ازنظر اندازه غیرطبیعی بوده و هم ازنظر قرارگیری سوراخ مجرای ادراری. (اختلالی که با عنوان هیپوسپادیاس شناخته می‌شود).

اگر شما از کوتاهی آلت تناسلی خود رنج می‌برید و به دنبال یافتن علت و درمان آن هستید، دکتر منشادی باسابقه چندین ساله در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های غدد و هورمونی، می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای تشخیص صحیح‌تر ممکن است نیاز به انجام آزمایش خون داشته باشید. اگر مشخص شد کمبود تستوسترون عامل ناراحتی شما است، درباره روش‌های درمانی با شما بحث خواهد شد. در کلینیک فوق تخصصی دکتر منشادی از طریق جایگزین کردن تستوسترون، کوتاهی آلت تناسلی تحت درمان قرار می‌گیرد. این فرایند معمولاً به‌صورت تزریق ماهانه و طی 3 الی 6 ماه انجام می‌شود. اگر بیمار به تستوسترون پاسخ ندهد، عمل جراحی نیز می‌تواند جزء گزینه‌های درمانی باشد، اما به‌شدت توصیه می‌شود، گزینه جراحی آخرین راهکار درمانی در نظر گرفته شود.

درمان هورمونی کوتاهی آلت تناسلی در نوزادان و کودکان


اگر کوتاهی آلت تناسلی در دوران نوزادی خود را نشان دهد و تشخیص داده شود که علت آن کمبود هورمون‌ها می‌باشد، جایگزین کردن هورمون‌ها می‌تواند به رشد مناسب آلت کمک بنماید.  در مواردی که بیماری توسط کمبود هورمون تستوسترون ایجادشده باشد، تستوسترون درمانی برای درمان می‌تواند بسیار مؤثر باشد. سایر کمبودهای هورمونی در نوزاد نیز می‌تواند مؤثر باشد که همگی باید بررسی گردند، ازجمله: کمبود هورمون رشد، کم‌کاری تیروئید، کم‌کاری غدد فوق کلیوی. در نوزادان و کودکان برای افزایش اندازه آلت تناسلی می‌توان از تزریق هورمون تستوسترون (در قالب تزریق عضلانی ماهانه به مدت سه ماه) استفاده نمود. به‌طورکلی در مواردی که کمبود تستوسترون عامل کاهش طول آلت تناسلی باشد، درمان با هورمون تستوسترون بسیار مؤثر است. درمان معمولاً در قالب سه تزریق عضلانی، هر بار شامل 25 تا 50 میلی‌گرم تستوسترون، می‌باشد. طول درمان به مدت سه ماه و هر ماه یک تزریق می‌باشد. بسته به نتایج اولیه، ممکن است درمان ادامه یافته یا ممکن است متوقف شود. در اغلب موارد تزریق تستوسترون باعث رشد طول آلت تناسلی می‌شود.

این رشد آلت تناسلی به انضمام رشدی که در طول دوره بلوغ و در بزرگ‌سالی رخ می‌دهد، در بسیاری موارد باعث می‌شود اندازه آلت، به‌اندازه متوسط آلت مردان برسد. بااین‌حال در موارد کمی ممکن است، اندازه موردنظر به دست نیاید. ازآنجاکه آلت کوتاه می‌تواند در اثر کمبود سایر هورمون‌ها نیز رخ دهد، درمان با تستسترون ممکن است با جایگزین کردن سایر هورمون‌ها نیز همراه باشد. نوزادانی که از کمبود سایر هورمون‌ها (کمبود هورمون رشد، کم‌کاری تیروئید، نارسایی غدد فوق کلیوی) رنج می‌برند، باید میزان مناسبی از هورمون‌های جایگزین را دریافت نمایند.

17

درمان هورمونی برای بزرگ‌سالان


مدت‌ها است که مشخص‌شده درمان استاندارد تستوسترون که قبل از بلوغ استفاده می‌شود، در هنگام بزرگ‌سالی اثر چندانی برافزایش اندازه آلت تناسلی نخواهد داشت. بنابراین افراد بزرگ‌سال اگر دچار کوچکی آلت شده باشند با گزینه‌های درمانی کمی (جراحی) مواجه هستند. بااین‌حال، مطالعات نشان می‌دهد که برخی از روش‌های درمانی هورمونی می‌تواند باعث رشد آلت تناسلی پس از بلوغ گردد.

محصولات بزرگ کننده آلت تناسلی


روش‌های متعددی در آگهی‌های تبلیغاتی برای افزایش طول آلت تناسلی مردان تبلیغ می‌شود. اغلب این آگهی‌ها بی‌اثر هستند، و برخی نیز می‌توانند باعث آسیب دائمی در آلت تناسلی مردان گردند.

در اینجا برخی از محصولات و تکنیک‌هایی که به‌طور گسترده تبلیغ می‌شوند، معرفی می‌گردند:

قرص و لوسیون‌ها

این‌ها معمولاً حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، گیاهان و یا هورمون‌هایی هستند که تولیدکنندگان آن ادعا می‌کنند باعث افزایش طول آلت تناسلی مردان می‌شود. مفید بودن هیچ‌کدام یک از این محصولات به اثبات نرسیده است و ممکن است برخی از آن‌ها نیز مضر باشند.

پمپ‌های خلاء

ازآنجاکه این پمپ‌ها باعث افزایش جریان خون آلت مردان می‌شوند، آن‌ها می‌توانند تا حدی اندازه آلت را بزرگ کنند. گاهی برای درمان اختلال نعوظ از آن‌ها استفاده می‌شود. پمپ‌های خلاء می‌توانند به‌طور موقت آلت تناسلی مردان را بزرگ‌تر کنند. اما استفاده بیش‌ازحد آن‌ها و یا استفاده طولانی‌مدت می‌تواند بافت الاستیک آلت تناسلی مردان را دچار آسیب کرده و اختلالاتی در نعوظ را منجر شود.

تمرین

گاهی اوقات به کمک حرکت مکرر دست می‌توان خون بیشتری وارد آلت نمود. به‌صورت ممتد با کمک دست خون از قسمت قاعده آلت به سمت سر آلت هدایت می‌شود. اگرچه این روش به نظر می‌رسد امن‌تر از روش‌های دیگر باشد، اما تحقیقات علمی اثر آن را به اثبات نرسانده است. این کار می‌تواند منجر به زخم شدن، ایجاد درد و بدشکلی آلت گردد.

کشش

در این روش به کمک یک دستگاه مخصوصی آلت تناسلی تحت کشش قرار می‌گیرد. مطالعات کمی نشان داده است که این روش، به میزان اندکی می‌تواند در افزایش اندازه آلت مؤثر باشد (در حدود 1 الی 2 سانتی‌متر). بااین‌حال، این مطالعات از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده‌اند. تحقیقات بیشتر و دقیق‌تری در این خصوص نیاز است تا اثربخشی و امنیت این روش به اثبات برسد.

عمل جراحی برای درمان کوتاهی آلت تناسلی


جراحی خطرناک است و ممکن است مفید نباشد. مطالعات نشان داده است که اکثر مردانی که تحت عمل جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی قرارگرفته‌اند، از نتایج عمل راضی نیستند. در بهترین حالت، عمل جراحی ممکن است نیم اینچ (1 سانتی‌متر) به طول آلت تناسلی مردان در حالت عادی اضافه کند. در بدترین حالت، عمل جراحی می‌تواند عوارضی مانند عفونت، زخم و از دست دادن حساسیت یا عملکرد آلت تناسلی را منجر شود.

روش‌های جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی (جراحی غیر زیبایی)

نیاز به عمل جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان نادر است. معمولاً جراحی برای مردانی که آلت تناسلی‌شان به‌طورمعمول به دلیل یک نقص مادرزادی یا حادثه عملکرد خود را ازدست‌داده است، انجام می‌شود. اگرچه برخی از جراحان بزرگ کردن آلت تناسلی مردان را از طریق تکنیک‌های مختلف جراحی پیشنهاد می‌کنند، اما این موضوع در میان متخصصان بحث‌برانگیز است. بسیاری از آن‌ها معتقدند این کار غیرضروری بوده و احتمال می‌دهند عمل جراحی، عوارض بالقوه‌ای برای بیمار در پی داشته باشد. این جراحی باید به‌عنوان یک جراحی آزمایشی یا تحقیقاتی در نظر گرفته شود. مطالعات به‌اندازه کافی در مورد جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی وجود ندارد تا ما بتوانیم یک تصویر روشنی از مزایا و مضرات آن به دست آوریم.

متداول‌ترین روش جراحی مورداستفاده برای افزایش طول آلت تناسلی مردان شامل قطع رباط معلق آلت می‌شود. این رباط آلت تناسلی را به استخوان شرمگاهی متصل می‌کند. هنگامی‌که این رباط قطع شود، به دلیل آویزان شدن بیشتر آلت، به نظر می‌رسد آلت تناسلی مردان بزرگ‌تر شده است. اما قطع رباط می‌تواند باعث بی‌ثباتی آلت هنگام نعوظ شود. گاهی اوقات  قطع رباط با دیگر روش‌ها – مانند از بین بردن چربی‌های اضافی در جلوی استخوان شرمگاهی – ترکیب می‌شود.

روشی دیگری وجود دارد که برای افزایش قطر آلت تناسلی بکار گرفته می‌شود، در این روش بافت چربی از نواحی دیگر بدن برداشته‌شده و در آلت تزریق می‌گردد. اغلب نتیجه این عمل ناامیدکننده است، زیرا که چربی تزریق‌شده ممکن است توسط بدن باز جذب شود. این روش می‌تواند به انحنای آلت تناسلی و یا عدم تقارن آلت منجر شود. تکنیکی دیگری که برای افزایش قطر آلت تناسلی استفاده می‌شود شامل پیوند بافت بروی تنه آلت تناسلی می‌باشد. بی‌خطر یا مؤثر بودن هیچ‌یک از این روش‌ها ازلحاظ علمی به اثبات نرسیده است.

چند توصیه که می‌تواند به شما کمک نماید


اگرچه هیچ راه بی‌خطر و مؤثر تضمین‌شده‌ای برای بزرگ‌تر شدن آلت تناسلی وجود ندارد، توصیه‌هایی وجود دارد که می‌تواند در خصوص نگرانی شما از کوتاهی آلت تناسلی، مؤثر باشد:

  • با شریک جنسی خود به گفتگو بپردازید. ممکن است شکستن عادات قدیمی و یا بحث در مورد ترجیحات جنسی با همسرتان سخت به نظر برسد. اما شما از انجام آن خوشحال خواهید شد. ممکن است از تغییراتی که در رابطه جنسی‌تان می‌گذارد، شگفت‌زده گردید.
  • تناسب‌اندام خود را حفظ کرده و چربی‌های اضافی شکم را حذف نمایید. اگر اضافه‌وزن دارید و شکم شما برآمده است، ممکن است آلت تناسلی شما کوتاه‌تر ازآنچه که واقعاً هست به نظر برسد. ورزش منظم می‌تواند تفاوت بزرگی در شما ایجاد کند. شرایط فیزیکی بهتر نه‌تنها ظاهر آلت شما را بهتر می‌کند، بلکه می‌تواند قدرت و استقامت شما را در هنگام رابطه جنسی بهبود بخشد.
  • موهای زائد ناحیه تناسلی خود را اصلاح نمایید. افزایش موهای زائد ناحیه تناسلی در اطراف پایه آلت می‌تواند آلت تناسلی را کوتاه‌تر نشان دهد. برطرف کردن آن‌ها می‌تواند آلت تناسلی را بزرگ‌تر نشان داده و احتمالاً حساسیت اطراف پایه آلت تناسلی را نیز افزایش می‌دهد.
  • با پزشک و یا یک مشاور به مشورت بپردازید. احساس ناراحتی در مورد اندازه آلت تناسلی یک امری شایع است. مشاوره با یک روانشناس، روان‌پزشک و یا پزشک خانواده به شما کمک خواهد کرد. بسیاری از مردان پس از اطمینان یافتن از عادی بودن شرایطشان احساس بهتری خواهند داشت. آن‌ها یاد می‌گیرند بدون متوسل شدن به عمل‌های جراحی افزایش طول آلت، چگونه بتوانند به نحو بهتری نیازهای شریک زندگی خود را برطرف نمایند.

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره